Duyuru : Vize Ve Final Sınavlarında Uyulması Gereken Kurallar
17 Kasım 2016 Perşembe

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

    VİZE VE FİNAL SINAVLARINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Sınavlara kesinlikle kimliksiz öğrenci alınmayacaktır. Sınav başlamadan önce, sınav gözetmeni istemeden öğrenci, kimliğini sıra üzerine koymalıdır.
 2. Sınav evrakının üzerine muhakkak ad,soyad ve  okul numarası yazmayı ihmal etmeyiniz. Üzerinde kimliğinize ait bilgi bulunmayan sınav evrakı geçersiz sayılacaktır.
 3. Sınava girecek öğrencilerin listesi ve sıra numarası, sınavdan önce fakültemiz ilan panolarında ve ilgili sınav salonunun girişinde ilan edilecek olup öğrencilerin belirtilen salonda ve sıra numarasında sınava girmeleri gerekmektedir. Bu nedenle, öğrencilerin sınavdan önce, sınava girecekleri salonu ve sıra numarasını öğrenmeleri gerekmektedir. Kendi salon ve sırasında sınava girmeyen öğrencinin sınavı iptal edilecektir.
 4. Gözetmenler, öğrencilerin oturma düzenini herhangi bir uyarıda bulunmadan değiştirebilirler. Gözetmenlerin sınav kurallarına ve sınava yönelik davranışlarına itiraz edilmeyecektir.
 5. Öğrenciler sınav saatinden 10 dakika önce sınav salonuna alınacaktır. Sınav bittikten sonra koridorlarda beklemek, konuşmak, gürültü yapmak yasaktır.
 6. Sıra üzerindeki yazılardan (sınavla ilgili olup olmadığına bakılmaksızın) ve sıra altındaki dokümanlardan sırada oturan öğrenci sorumludur. Sıranızın üzerinde veya sıra altında bulunan herhangi bir doküman girilen sınavla ilgili olmasa bile gözetmen sizi uyarmadan sınavınızı iptal etme hakkına sahiptir. Sıranızın üzerinde veya altındaki dokümanlardan öğrenci sorumludur.
 7. Münferit veya toplu halde yapacağınız kopya teşebbüsleri üniversitemizin ilgili yönetmeliği gereği anında cezalandırılacaktır.
 8. Sınav esnasında cep telefonları hesap makinası olarak kullanılmayacak ve kapalı tutulacaktır. Sınav esnasında cep telefonu çalan ve telefonla ilgilendiği görülen öğrencinin sınavı iptal edilir.
 9. Sınav esnasında her türlü silgi, kalem, hesap makinası vb. alışverişi kesinlikle yasaktır.
 10. Sınav kağıdına ismini yazmayan ve yoklama tutanağına imza atmayan öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.
 11. Sınavın ilk 20 dakikasında hiçbir öğrenci dışarıya çıkamaz. 
 12. Sınavlara en fazla 15 dakika gecikebilirsiniz, bu yüzden sınavlara muhakkak zamanında gelmeye özen gösteriniz. Aksi halde sınavlara girmemiş sayılacaksınız.

 

Yukarıdaki sınav kurallarına uymayan, kopya çekmeye teşebbüs eden veya sınav ortamının huzurunu bozacak davranışlar yapan öğrenciler için Bayburt Üniversitesi’nin “Önlisans-Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nde yer alan kurallar kapsamında gerekli cezai işlemler Fakülte Disiplin Kurulu tarafından uygulanacaktır.

                                                                                                                 Bölüm Başkanı

Doç.Dr.Metin UÇURUM

Tekil Ziyaret : 370
Toplam Ziyaret : 761